Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Historie a současnost

Airedale terrier klub (ATK) je jediný chovatelský klub pro plemeno airedale-terrierů (AT) v České republice.Je přímým členem Českomoravské kynologické unie a jejím prostřednictvím i FCI.

Současný ATK byl založen v roce 1991, kdy se opět osamostatnil od Svazarmu. Původní ATK však byl založen v r. 1945, kdy se odloučil od Klubu chovatelů terriérů. První airedale terriéři byli do Čech přivezeni již na počátku minulého století z Německa. V roce 1924 založili spolu s chovateli foxteriérů Klub chovatelů terrierů ( Terrier Klub).

ATK sdružuje všechny chovatele, majitele a příznivce plemene AT. Členy se tedy mohou stát nejen majitelé airedale teriéra, ale i lidé, kteří se o toto plemeno pouze zajímají. Mezi našimi členy jsou nejen občané České republiky, ale i občané okolních států.

ATK je organizačně rozčleněn podle regionů do tří komor:

  • Česká komora se sídlem v Praze
  • Moravskoslezská komora se sídlem v Havířově
  • Moravská komora se sídlem v Brně

Klub svým členům čtyřikrát ročně zasílá klubový zpravodaj, každoročně pořádá klubovou a speciální výstavu. Na začátku každého roku se pořádá výroční členská schůze. Kromě toho každá komora organizuje pro své členy řadu chovatelských i zájmových akcí (svody štěňat, bonitace, „Den AT" atd.) i prázdninové výcvikové tábory. AT členů klubu se mohou zúčastnit soutěže o nejúspěšnějšího AT ve výstavách i ve výkonu. Mohou též získat titul klubového šampiona ATK.

 www stránky ATKubu České republiky (klikni)  ZDE