Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce MK klubu v roce 2018

Mikulášská vycházka 1. 12. 2018

img_20181201_112458.jpgProsinec přinesl do našich končin báječné zimní počasí a také oblíbenou Mikulášskou vycházku. v letošním roce se utvořily dvě skupiny. Čast účastníků vycházela již tradičně z Klajdovky, druhá skupina jim šla naproti z Bílovic. V půli cesty se skupiny potkaly, popovádaly si a občerstvily se a společně jsme zamířili na oběd do Bílovic nad Svitavou do restaurace u Ševčíků. Počasí bylo báječné zimní, nálada veselá a pejskům i psovodům se vycházka velmi líbila.

Na příští vycházku se můžeme těšit v sobotu 19. 1. 2019. Sraz bude opět v 10 hodin na Klajdovce, případně v Bílovicích nad Svitavou u restaurece Sokolovna. Cíl cesty bude opět restaurace u Ševčíků.

Za fotografie děkujeme Martině Častulíkové.

1. ročník Memoriálu Iriny Klosové 3. - 4. 11. 2018

Foto: Dana PavelkováPrvní listopadový víkend roku 2018 byla Zbraslav u Brna krásně „černohnědá“. Dobrá věc se podařila. Erdeláři si užili báječný 1. ročník Memoriálu Iriny Klosové. Po celou dobu setkání panovala tak báječná kamarádská atmosféra, že nelze pochybovat o tom, že Irina byla s námi a stejně tak jako dříve a vždy ovlivnila svou přítomností celou atmosféru závodu.

Závodilo nečekaných 16 závodníků ve dvou kategoriích. Kromě závodníků  přijelo i mnoho erdelářů jen fandit, podívat se za svými přáteli nebo pomoci s organizací. Všem za jejich účast děkuji, byli jste báječní.

Většina účastníků přijela na Zbraslav v pátek odpoledne. Volného cvičiště využili k poslušnostem. Výhodou listopadového termínu bylo, že je brzy tma a možná i proto jsme se brzy sešli u jednoho velkého, během večera nastavovaného stolu v místní restauraci. A po večeři se nám to povídalo, vzpomínalo, smálo, přátelilo a vymýšlelo další aktivity s našimi chlupatými miláčky. A ač byla ubytovna vzorně nachystaná, předtopená a lákající k odpočinku, ani se nám tam nechtělo. Ráno jsme vstávali do lehkého mrholení s dobrou náladou. Po rozlosování jednotlivých kategorií jsme vyrazili na stopy. Terény byly výborné, krásné ozimy. Bláto se na nás sice trochu lepilo, ale nebylo to zdaleka tak hrozné. Vítr zaspal a výkony závodníků byli vynikající. Od 13 hodin jsme potom trénovali obranu s figurantem Ivanem Tomšíkem. Vše se stihlo za světla a po večeři jsme pokračovali v teple v restauraci v pátečních debatách. V neděli dopoledne jsme zvedli zbytek a stop a ve 13 hodin následovalo již za krásného slunečného počasí vyhlášení výsledků.

Shodli jsme se, že se jednalo o neobyčejně příjemnou a vydařenou akci. Pan rozhodčí Milan Mnich nezávisle na ostatních účastnících akci velmi pochválil a vyzval nás, že máme rozhodně uspořádat příští rok 2. ročník. Velmi kladně hodnotil předvedené výkony a navrhl ztížit v příštím roce kategorie.

Na závěr chci poděkovat všem účastníkům za milé, přátelské a sportovní vystupování. Divákům za vyjádřenou podporu. Panu rozhodčímu za nestranné a velmi příjemné posuzování. Kladečům za spolupráci a celému organizačnímu týmu z Moravské komory ATK a KK Svitava za pomoc. Velké poděkování patří Aničce Brettschneiderové za sponzorský dar ve formě pohárů a Simoně Hoškové za přípravu cen a pomoc s organizací závodu. Airedale terier klub celou akci zaštítil a finančně podpořil. Těšíme se se všemi na 2. Ročník Memoriálu Iriny Klosové v listopadu 2019!

Výsledky závodu 

Kategorie B - stopa dle ZVV1:

 1. Epiphany Finta - Star - Anna Brettschneiderová
 2. Sir Budrich of Malton- Hana Čtyřoká
 3. Bonie Glace flottante - Jiří Zaňák
 4. Nice Dobrá Trefa - David Klos
 5. Irkon Zlatý most - Dorotea Hejčová
 6. Numen Dobrá Trefa -Pavel Borovičk

Kategorie C - stopa ZVV1 + stopa FPr2:

 1. Deana Finta - Star - Zdeněk Brázdil
 2. Ernie Finta - Star - Soňa Šabacká
 3. Jilly Jippy Adia Avi - Radmila Marzyová
 4. Forever Dixie Finta - Star - ing. Stanislav Šlejtr
 5. Ferrari Finta - Star - Anna Brettschneiderová
 6. Hasso Zlatý most - MVDr. Jana Munková
 7. Elmo Finta - Star - Simona Hošková
 8. Guadro.ad Gaudium Nostrum. - JUDr. Věra Kopencová
 9. Ginn Zlatý most - Zdena Okřinová
 10.  Mab Dobrá Trefa - David Klos

Den erdela  7.10.2018

 

        Jako již po několikáté se konal na cvičáku KKSvitava v Bílovicích Den erdela.

         Vzhledem k tomu,že oznámení této akce bylo již v SRPNU  na stránkách ATK MK a jiná pozvánka  již na stránkách nebyla, zřejmě mnoho členů  o této akci ani nevědělo.

         Nicméně, několika členům se přece jen podařilo tuto akci zaregistrovat a na tuto akci se dostavili.Jako obvykle bylo připraveno dobré občerstvení, pejsci si zacvičili, zkusili si některé i nové překážky a hlavně se „vyřádili“ na obraně, kde si velmi dobře zakousali.

         Pánečkové se při dobrém počasí a přátelské náladě rozcházeli  až

před 15 hodinou, což svědčí o tom, že se jim u nás na cvičáku líbilo.

Doufám, že další akce, které bude pořádat MK budou navštíveny lépe.

             Marie Lázničková, členka výboru MK a předsedkyně KKSvitava,


Prodloužený výcvikový víkend – 27. - 30. 9. 2018 

Lamberk - Březník.

Výcvikový víkend na Březníku byl nejen pro členy KKSvitava, ale také  a tradičně  pro erdeláře, kterých se zíčastnila velká  část účastníků.

     Sešla se jako obvykle velmi dobrá „parta“. Dobře jsme si zacvičili, pejsci si „zakousaliů a jejich pánečci si večer poseděli u táboráku. Vzhledem k chladnějším večerům a nocím, bylo teplo táboráku velmi příjemné a po ránu se opět ohýnek rozhořel a ohříval nás po chladné noci.

      Přijela se za námi také podívat paní Martina Častulíková, nová majtelka  CHS Zlatý most, která nám přivezla ukázat  fotky

svých prvních štěňátek. Tato významná událost se “oslavila“ šámpaňským,které s sebou  Častulíkovi přivezli. Všichni přítomní popřáli nové majitelce a hlavně štěňátkům dobrý start do psího života a především hodné a laskavé pánečky.

       V neděli 30.9. byly uskutečněny zkoušky dle NZŘ a MZŘ, kterých se zúčastnilo 7 zájemců. Zkoušky proběhly v pohodě a dobré náladě všech zúčastněných.

        Všichni účastníci výcvikového  víkendu se již těší na LVT v roce 2019 na Březníku.

                                                                                                                    Marie Lázničková


29. 6. – 8. 7. 2018 - Letní výcvikové soustředění 

Jako každoročně, tak i letos, jsme se sjeli na prvních deset prázdninových dnů do areálu U Lamberka v Březníku na tábor. První nedočkavci přijeli již v pátek odpoledne. Ostatní přijížděli během víkendu. Letos poprvé byla kapacita areálu zcela naplněna a další zájemci o pobyt museli být odmítnuti.

Tábor pořádal KK Bílovice nad Svitavou ve spolupráci s MK ATK. Účastníci se sjeli z celé republiky a s různými druhy psích plemen. Jako každoročně se vytvořila bezvadná parta. Každý účastník si našel svoji zábavu vzhledem k věku a schopnostem psa. Malá štěňata si užívala první socializaci a svobodu her s vrstevníky. Také jsme je seznámili se stopami, s hrátkami s figurantem a i nějakou tou poslušností. Psí dospěláci prodělávali pravidelný výcvik podle svých schopností a ambicí psovodů. Ráno začínalo stopami rozdělenými do skupin podle pokročilosti. Jedna ze skupin stopovala odpoledne. Po snídani přišla na řadu poslušnost organizovaná na hřišti. Po ní využívali hřiště jednotlivci na nácvik poslušnosti a poté děti ke svým hrátkám. Odpolední přestávku jsme většinou využívali ke koupání, hlavně tedy psů, ale i lidí v řece Oslavě. Oslava byla letos opět čarovná a nádherně čistá.

Odpoledne kolem 17. hodiny přijížděl figurant a pejskům začala nejoblíbenější část dne.

Psí důchodci si budovali kondici na dlouhých vycházkách.

A večer po nakrmení a vyvenčení chlupáčů jsme se scházeli u táboráku a povídali, a povídali….

Vrcholem výcvikového snažení byly smíšené zkoušky dle národního a mezinárodního zkušebního řádu. Na zkouškách jsme obstáli se ctí a každý, kdo chtěl, si složil zkoušku podle svých schopností.

Celodenní výcvikový kolotoč byl náročný, ale i tak zbylo spoustu času na procházky, výlety po okolí a utužování přátelství. Okolí Březníků skýtá spoustu možností od výletu parníkem po návštěvu divadelního představení na zámku v Náměšti, čehož jsme bohatě využili.

Bohužel, tak jako vždy, těch deset dní moc rychle uteklo a došlo na těžké loučení. Jedinou náplastí je naděje, že se zase všichni sejdeme podzimním soustředění 27. – 30. 9. 2018 opět na Březníku.

Děkujeme KK Svitava za organizaci soustředění, předsedkyni KK Svitava mgr. Marušce Lázníčkové za organizační zajištění tábora, zkoušek, rozhodčího a za práci instruktorky při nácviku stop a poslušností. Účastníkům tábora za vytvoření milé a společenské atmosféry a těšíme se na další setkání na akcích klubu.  

Fotogalrie přátel pro oživení vzpomínek:

https://pajoch.rajce.idnes.cz/LVT_Lamberk_2018_-_prochazky…/
https://kkstrmilov.rajce.idnes.cz/LVT_Lamberk_2018_-_vycvi…/
https://pajoch.rajce.idnes.cz/LVT_Lamberk_2018_-_vycvik_a_…/
https://majka38.rajce.idnes.cz/LVT_Lamberk_obrany_2/
https://majka38.rajce.idnes.cz/Taboraky_na_Brezniku2018/
https://majka38.rajce.idnes.cz/LVT_Lamberk_2018/

Na obrázku může být: 3 lidé, sedící lidé a venku

 

------------------------------------------------------                                                             

18. -.20. 5. 2018 - 7. Mistrovství ATK a 13. Memoriál Dory Geblerové 2018

Víkend 18. – 20. května 2018 patřil v areálu MSKS ve Zbraslavi erdelům.

Na již tradiční klubové mistrovství a memoriál Dory Geblerové  se sjelo rekordních 25 závodníků. Dvě závodnice musely bohužel odstoupit. Jedna pro zranění psovoda, druhá pro zranění psa.

Poprvé v historii našeho klubu se podařila otevřít nejvyšší kategorii podle zkoušky IPO 3. Do této roky toužebně očekávané kategorie nastoupily 4 závodnice. Počasí se k nám chovalo velmi macešsky, hlavně sobotní poslušnosti kategorie IPO3 za intenzivního deště, bouřky a krup prověřily naši připravenost na vše. Výbornou náladu však nikomu nesebralo a užili a jsme si báječný víkend.

Nejvyšší stopařská kategorie FPr3 obsazená 9-ti závodníky byla příjemným překvapením.

Výkony mladších psů v nižších kategoriích nás naplnily nadějí, že se naše plemeno na poli výcviku mezi ostatními plemeny i do budoucna neztratí.

Do areálu na Zbraslavi jsme se začali sjíždět již v pátek po obědě. Páteční odpoledne bylo věnováno tréninku poslušnosti a obran, čehož jsme rádi využili. Většina závodníků se sice již seznámila s figurantem a terény na tréninkovém víkendu 4. – 6. 5., ale opakování je matka moudrosti.

V pátek po večeři proběhlo losování jednotlivých kategorií. Ke spokojenosti všech posloužil podrobný časový harmonogram, takže každý věděl, v kolik hodin a kde má nastupovat k jednotlivým discplínám.

Večer jsme zase cvičili alespoň teoreticky povídáním si o zážitcích s našimi milými psy.

V sobotu ráno vypukl závod naplno a závodilo se poctivě až do neděle.

Vše proběhlo ke spokojenosti zúčastněných. Příjemné zážitky ze Zbraslavi umocnilo také po letech konečně kvalitní stravování v místní restauraci. Pan Berger byl velmi milý a ochotný. Vyhověl všem našim gastronomickým požadavkům. Také areál pod vedením nového správce „prokoukl“.

V neděli odpoledne se nám po vyhlášení výsledků ani nechtělo rozjíždět k domovům, taková byla na závodech milá atmosféra.

Obrovské díky patří rozhodčím, Milanu Mnichovi a Miroslavovi Vávrovi, figurantovi Ivanovi Tomšíkovi, řediteli závodu Jiřímu Šlejtrovi a všem obětavým organizátorům a pomocníkům na akci.

Z celého srdce děkujeme všem závodníkům za to, že se sjeli z celé republiky, Zodpovědně se na závod připravovali a předvedli výborné výkony. Sportovní vystupování, přátelský a společenský duch se nesli celým závodem

Příští rok se těšíme na 8. Mistrovství ATK a 14. Memoriál DG v termínu 3. - 5. 2019 zase na Zbraslavi! Závod bude otevřen v kategoriích podle nového zkušebního řádu IGP. Kategorie budou odpovídat kategoriím letošním.

A jako již tradičně před mistrovstvím bude 26. – 28. 4. 2019 tréninkový víkend na Zbraslavi.

Všechny co nejsrdečněji zveme na trénink, na závody ať už jako závodníky, diváky či organizátory a na všechny akce našeho klubu!

 

Na obrázku může být: Renata Hejčová a Majka Francová, pes a venku
 

 ------------------------------------------------------

20.1.2018 – Zimní vycházka

Trasa A: Velká Klajdovka - Bílovice nad Svitavou.  Pozvolným klesáním lesní cestou. Sraz:10,00hod na Velké Klajdovce. Kudy na Velkou Klajdovku: klikni ZDE

Trasa B: Bilovice nad Svitavou - směr Velká Klajdovka  - a zpět Bílovice nad Svitavou. Tuto skupinu očekává před restaurací Sokolovna Mgr. Lázničková. Sraz v 10,00hod. (trasa B je vhodná pro ty kteří přijedou na sraz  autem - parking před restaurací Sokolovna). Kde je restaurace Sokolovna: klikni ZDE

V  některé restauraci  v Bílovicích bude zjištěna možnost oběda.

------------------------------------------------------

17. 3. 2018 - Jarní výcházka

Trasa A: Velká Klajdovka - Bílovice nad Svitavou.  Pozvolným klesáním lesní cestou. Sraz:10,00hod na Velké Klajdovce. Kudy na Velkou Klajdovku: klikni ZDE

Trasa B: Bilovice nad Svitavou - směr Velká Klajdovka  - a zpět Bílovice nad Svitavou. Tuto skupinu očekává před restaurací Sokolovna Mgr. Lázničková. Sraz v 10,00hod. (trasa B je vhodná pro ty kteří přijedou na sraz  autem - parking před restaurací Sokolovna). Kde je restaurace Sokolovna: klikni ZDE

V   restauraci "U Ševčíků" v Bílovicích bude zjištěna možnost oběda. Po obědě proběhne členská schůze (cca od 13,00)

-------------------------------------------------

17. 3. 2018 - Členská volební schůze

Místo konání: Bílovice nad Svitavou -  restaurace "U Ševčíků"

Program:

-Zpráva o činnosti a hospodaření MK klubu

-Výcviková zpráva

-Plán akcí na rok 2018

-Volba výboru MK 

Čas konání: cca 13,00 hod - po ukončení Jarní vycházky

-------------------------------------------------------------------

4. a 6. 5. 2018 - Výcvikový víkend

Pořádá: MK klubu 

Místo konání: areál MSKS Zbrasav.

 Příjezd je možný v pátek 4. 5. od 14-ti hodin. Ukončení je plánováno v neděli po obědě. Kudy na Zbraslav - klikni ZDE (.jpg), ZDE (.doc)
Náplní akce bude seznámení se s terény na stopy, nácvik poslušnosti a obran. Víkend není určen jen pro účastníky mistrovství, ale pro všechny členy klubu. Začínající psovodi a štěňata budou mít k dispozici instruktora, který jim se vším poradí.
Ubytování a stravování je zajištěno přímo v areálu MSKS. Ubytování a stravování si zajišt´uje každý účastník sám. Je potřeba se předem domluvit se správcem areálu na počtu osob, délce pobytu a rozsahu stravování.
Více o areálu je na http://www.msks.cz/24826-areal-zbraslav

Seznam přihlášených na výcvikový víkend.

A. Brada, S. Horák, A. Brettschneiderová, V. Kopencová, O. Dvořák, R. Hejčová, M. Častulíková, M. Lazníčková, Z. Pospíšil, V. Klusoňová, Z. Okřinová

 

--------------------------------------------------

18. 5. až 20. 5. 2018 - Mistrovství ATK a memoriál Dory Geblerové

Pořádá: Moravská komora ATK  spolu s  KK Svitava Bílovice nad Svitavou

 Místo konání: areál MSKS ve Zbraslavi u Brna. Kudy na Zbraslav - klikni ZDE (.jpg), ZDE (.doc)

Ubytování a stravování je zajištěno přímo v areálu MSKS. Ubytování a stravování si zajišt´uje každý účastník sám. Je potřeba se předem domluvit se správcem areálu na počtu osob, délce pobytu a rozsahu stravování.
 Více o areálu je na http://www.msks.cz/24826-areal-zbraslav.

Mistrovství ATK a Memoriál Dory Geblerové 2018 - seznam závodníků.

Ředitel závodu ing. Jiří Šlejtr, kladeč Luděk Rada, figurant a kladeč Ivan Tomšík. Rozhodčí Milan Mnich a ing. Miroslav Vávra.
ZZO
Ing. Renata Hejčová Irkon- Zlatý most / fena
Iva Králová-Mamma Mia Adia Avi / fena                                         
Michael Socha-Melissa Missy Adia Avi/fena 
Jiří Zaňák -Bonnie Glace flottante / fena

FPr1
Anna Brettschneiderová- Epiphany Finta-Star / fena
Jana Foltová-Lucky Luke Adia Avi / pes
Zora Jilečková -Uschi-Arga vom Solscheid / fena

ZVV1
Martina Častulíková-Artemis Glace flottante / fena
Ing. Hana Čtyroká-Sir Buddrich of Malton / pes
Stanislav Horák-Sunnily Anndy Chartreuse / pes

IPO1
Adam Brada-Felix Finta-Star / pes
Anna Brettschneiderová-Ferrari Finta-Star / pes
Simona Hošková-Himbeere von Erikson / fena

FPr3
PaeDr. Zdeněk Brázdil-Deanna Finta-Star / fena
Simona Hošková-Elmo Finta-Star / pes
Ing. Pavel Job-Epiphany Brettan / fena
Marcela Kaiserová-Lairy Dobrá Trefa/pes
Mgr. Radmila Marzyová-Jilly Jippy Adia Avi / fena
Zdeňka Okřinová-Ginn Zlatý most / pes
Ing. Petr Rezek, Ph.D.-Coffee Finta-Star / fena
Soňa Šabacká-Ernie Finta-Star / pes
Ing. Stanislav Šlejtr-Forever Dixie Finta-Star / pes

IPO3
Marie Francová-Chris Zlatý most / pes
Ing. Renata Hejčová-Charlote Zlatý most / fena
JUDr. Věra Kopencová-Quadro Ad Gaudium Nostrum/p
Mgr. Marie Lázničková-Chelsie Zlatý most / fena

Předběžný harmonogram (bude upřesněn dle počtu přihlášených):

pátek 18. 5. 2018 od 14-ti hodin příjezd a trénink poslušností a obran, losování

sobota 19. 5. 2018 od 8  - 17 hodin posuzování dle harmonogramu

neděle 20. 5. 2018 od 8  - 13 hodin posuzování dle harmonogramu

                                      14 hodin vyhlášení výsledků

Propozice a přihláška  ke stažení viz:

 stránky  ATklubu http://www.airedale-terrier.cz/

a rovněž zde:

Propozice ve formátu . doc (klikni) ZDE  

Přihláška na akci ve formátu .doc (klikni) ZDE

Případné dotazy nebo požadavky zodpoví ing. Renata Hejčová, tel.: 728 622 976, email: renata.hejcova@mensa.cz. 

--------------------------------------------------------------------------------------

2.6. a 3.6.2018  - Speciální výstava AT a chovatelské akce

(Speciální výstava AT se zadáváním titulů CAC a Vítěz speciální výstavy )

PROGRAM: 

2.6.2018 od 14,00 Speciální výstava.Výstava bude organizována dle výstavního řádu ČMKU. 

3.6. 2018  Chovatelské akce.Na programu je o svod dorostu (zúčastnit se lze od 9-ti měsíců), bonitace (zúčastnit se lze od 15-ti měsíců, podmínkou je splněný svod dorostu, rtg kyčlí a loktů a známka z výstavy klubové nebo speciální minimálně velmi dobrá), svod chovných psů a kondiční předvedení chovných fen. 

Přesný program je součástí propozic akce

Místo konání: Kynolog.areál MSKS Zbraslav u Brna

Kudy na Zbraslav - klikni ZDE (.jpg), ZDE (.doc)

  Propozice výstavy:  jsou ke stažení (klikni)  ZDE

 Přihláška na výstavu a soutěže : je ke stažení (klikni)  ZDE

 Přihláška na chovatelské akce: je ke stažení (klokni)  ZDE

Uzávěrka přihlášek: 10. 5. 2018

Ubytování a stravování je zajištěno přímo v areálu MSKS. Ubytování a stravování si zajišt´uje každý účastník sám. Je potřeba se předem domluvit se správcem areálu na počtu osob, délce pobytu a rozsahu stravování.
Více o areálu je na http://www.msks.cz/24826-areal-zbraslav

Případné dotazy nebo požadavky zodpoví  ing. Renata Hejčová, tel.: 728 622 976, email: renata.hejcova@mensa.cz.

Listinné formy přihlášek a propozic je možno získat  vyžádáním  

a) na emailu  atc.brno@post.cz 

b) u matrikářky Moravské komory klubu  - viz rubriku  Kontakty MK klubu   na těchto stránkách a toké dopisem či telefonicky (stačí zaslat SMS zprávu).

Příjezd bude možný již 1.6.2018 v odpoledních hodinách - v okolí jsou krásné  lesy, večer 1.6. a 2.6. se předpokládá přátelské posezení.

---------------------------------------------------------- 

Letní výcvikové soustředění MK ATK 29. 6. – 8. 7. 2018

Jako každoročně, tak i letos, jsme se sjeli na prvních deset prázdninových dnů do areálu U Lamberka v Březníku na tábor. První nedočkavci přijeli již v pátek odpoledne. Ostatní přijížděli během víkendu. Letos poprvé byla kapacita areálu zcela naplněna a další zájemci o pobyt museli být odmítnuti.

Tábor pořádal KK Bílovice nad Svitavou ve spolupráci s MK ATK. Účastníci se sjeli z celé republiky a s různými druhy psích plemen. Jako každoročně se vytvořila bezvadná parta. Každý účastník si našel svoji zábavu vzhledem k věku a schopnostem psa. Malá štěňata si užívala první socializaci a svobodu her s vrstevníky. Také jsme je seznámili se stopami, s hrátkami s figurantem a i nějakou tou poslušností. Psí dospěláci prodělávali pravidelný výcvik podle svých schopností a ambicí psovodů. Ráno začínalo stopami rozdělenými do skupin podle pokročilosti. Jedna ze skupin stopovala odpoledne. Po snídani přišla na řadu poslušnost organizovaná na hřišti. Po ní využívali hřiště jednotlivci na nácvik poslušnosti a poté děti ke svým hrátkám. Odpolední přestávku jsme většinou využívali ke koupání, hlavně tedy psů, ale i lidí v řece Oslavě. Oslava byla letos opět čarovná a nádherně čistá.

Odpoledne kolem 17. hodiny přijížděl figurant a pejskům začala nejoblíbenější část dne.

Psí důchodci si budovali kondici na dlouhých vycházkách.

A večer po nakrmení a vyvenčení chlupáčů jsme se scházeli u táboráku a povídali, a povídali….

Vrcholem výcvikového snažení byly smíšené zkoušky dle národního a mezinárodního zkušebního řádu. Na zkouškách jsme obstáli se ctí a každý, kdo chtěl, si složil zkoušku podle svých schopností.

Celodenní výcvikový kolotoč byl náročný, ale i tak zbylo spoustu času na procházky, výlety po okolí a utužování přátelství. Okolí Březníků skýtá spoustu možností od výletu parníkem po návštěvu divadelního představení na zámku v Náměšti, čehož jsme bohatě využili.

Bohužel, tak jako vždy, těch deset dní moc rychle uteklo a došlo na těžké loučení. Jedinou náplastí je naděje, že se zase všichni sejdeme podzimním soustředění 27. – 30. 9. 2018 opět na Březníku.

Děkujeme KK Svitava za organizaci soustředění, předsedkyni KK Svitava mgr. Marušce Lázníčkové za organizační zajištění tábora, zkoušek, rozhodčího a za práci instruktorky při nácviku stop a poslušností. Účastníkům tábora za vytvoření milé a společenské atmosféry a těšíme se na další setkání na akcích klubu.                                                                   Ing. Renata Hejčová

7. 10. 2018 od 10 hodin Den erdela  na cvičišti KK Svitava v Bílovicích nad Svitavou. Srdečně zveme všechny členy klubu. Informace podá mgr. Lázníčková na telefonu 739 922 738.

Pozvánka z celorepublikového výboru na Justicův Memoriál se zadáváním titulu CACIT

Nová akce pro „sporťáky“

Dne 6. - 7. 10. 2018 se bude konat ve Stránčicích u Velkých Popovic (okr. Praha-východ) otevřený závod pro všechna plemena kromě BO a NO o titul CACIT.

Tento závod je sdružen s RTW Cup + Justitzův memoriál a budou otevřeny kategorie IPO1 a IPO3. Propozice zatím nejsou známy, hned jak k dispozici, budou na zveřejněny na stránkách ČKS www.kynologie.cz v sekci AKCE a také na našich klubových webových stránkách www.airedale-terrier.cz v sekci AKCE.

Přijeďte podpořit výkony našich sportovních AT, je to další velká výcviková akce vedle našeho mistrovství ATK.

Ráda Vám odpovím na Vaše dotazy kolem této akce

Anna Brettschneiderová, e-mail brettan@seznam.cz , tel. 604 308 059 .

 

3. – 4. 11. 2018  Podzimní stopařský závod – Memoriál Iriny Klosové

K uctění památky naší dlouholeté členky a zapálené výcvikářky Iriny Klosové pořádá Airedeleterier klub 1. Ročník Memoriálu Iriny Klosové jako podzimní stopařský závod.

Na tento závod Vás jménem pořádajících MK ATK a KK Svitavy co nejsrdečněji zvu.

Závod se bude konat 3. – 4. 11. 2018 v areálu MSKS ve Zbraslavi u Brna.

Závod bude otevřen ve třech kategoriích:

A. Stopa dle zkoušky ZM (staří psa max. 3 roky, nejvyšší složená zkouška ZM)

B. Stopa dle zkoušky ZVV1 (nejvyšší složená zkouška ZVV1, IPO1, FPr1)

C. Stopa dle zkoušky ZVV1 + stopa dle zkoušky FPr2 (pes vypracuje v jednom dni jednu stopu, body se budou sčítat)

Startovné bude 400 Kč, uzávěrka přihlášek 15. 10. 2018. Na později zaslané přihlášky nebude brán zřetel! Vzhledem k tomu, že se jedná o novou akci, prosím o přihlášení nebo alespoň projevení zájmu co nejdříve. Do areálu bude možno přijet již v pátek během odpoledne. Předpokládá se přítomnost figuranta Ivana Tomšíka. Zájemci nejen z řad závodníků budou moci v areálu trénovat obrany, případně poslušnosti. Ubytování a stravování si zajistí každý závodník či divák sám, více na http://www.msks.cz/24826-areal-zbraslav. Propozice a přihláška budou k dispozici ke stažení na stránkách klubu http://www.airedale-terrier.cz/, http://www.airedale.cz/ a také na facebooku.

Dotazy, připomínky a vše ostatní na telefonu +420 728 622 976 – ing. Hejčová, email: ATC.brno@post.cz. Přijeďte v co nejhojnějším počtu, ať již závodit, fandit nebo jen utužit náš erdelí kolektiv!

Pokud nezávodíte budete chtít cvičit v areálu obrany nebo poslušnosti, přihlaste se prosím na email ATC.brno@post.cz, ať s Vámi počítáme.

1. 12. 2018 Mikulášská vycházka  – sraz je již tradičně v 10 hodin na Velké Klajdovce. Odsud půjdeme vycházkou do Bílovic nad Svitavou, kde poobědváme v restauraci u Ševčíků. Srdečně zveme všechny členy i nečleny klubu na toto závěrečné setkání v roce 2018 a těšíme se na společné zážitky v roce 2019!

 

Pro informaci předběžně stěžejní akce klubu v 1. pololetí 2019:

16. 3. 2019 – členská schůze 16. 3. 2019

26. – 28. 4. 2019 – tréninkový víkend Zbraslav u Brna

3. - 5. 5. 2019 – Memoriál D. Geblerové a Mistrovství ATK

1. – 2. 6. 2019 - Klubová výstava a chovatelské akce Zbraslav u Brna

28. 6. – 7. 7. 2019 - LVT Březník

9. 10. 11. 2019 – Memoriál Iriny Klosové

 

---------------------------------------------------------------------------
 

 

 

Příspěvky

13. Mistrovství ATK a 7. Memoriál Dory Geblerové - výsledky.

15. 8. 2018

 Mistrovství ATK a Memoriál Dory Geblerové - je dobojováno!